Logo
  Wiadomości     
         
 
Nowy podnośnik SHD 25 dla JRG Międzyrzec Podlaski.
Temat - Aktualności

     W dniu 11 września 2012 r. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej w ramach projektu "Rozwój transgranicznego systemu zarządzania zagrożeniami naturalnymi na granicy polsko-ukraińskiej" otrzymała od Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie samochód ratownictwa wysokościowego podnośnik SHD 25 na podwoziu Man TGL.
     Samochód wykonany przez Fabrykę Maszyn "Bumar-Koszalin" SA.
Obok wysuwanego ramienia podnośnika, zamontowana została również rozsuwana drabina, umożliwiająca awaryjne zejście z kosza. Łamane, ostatnie ramię podnośnika umożliwia sprawniejsze dotarcie do różnych elementów konstrukcyjnych budynków. W koszu podnośnika mogą przebywać łącznie 2 osoby, czyli np. ratownik i ewakuowana osoba.
Na ramieniu zamontowany został suchy pion, który umożliwia dostarczanie wody na wysokość 25 m, a następnie - poprzez działko wodne - do miejsca pożaru.

     Samochód nie posiada własnego zbiornika wodnego oraz autopompy i dlatego w tym celu konieczne jest współdziałanie z samochodem gaśniczym. Pracą podnośnika operator może kierować zarówno z podestu samochodu, jak również z kosza.
Nowy sprzęt wejdzie na wyposażenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Międzyrzecu Podlaskim. Wykorzystywany będzie przede wszystkim w ratownictwie wysokościowym przy ewakuacji ludzi oraz podczas likwidacji szkód powstałych podczas miejscowych zagrożeń, np. silnych wiatrów.


Niniejszy dokument powstał dzięki pomocy finansowej Unii Europejskiej. Za treść tego dokumentu odpowiada KM PSP w Białej Podlaskiej, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają w żadnym razie oficjalnego stanowiska Unii Europejskiej.

Zamieszczono 30 październik 2012.
Ilość odwiedzin - 2915
Redagował: mł.bryg. LESZCZYŃSKI Arkadiusz
Zamieścił: mł.bryg. WAWER Ireneusz
Powrót